pondělí 24. srpna 2015

Moje poprvé...

Mám pocit, že už nikdy nezaprší a teplota neklesne pod 35 °C. Navíc se blíží naše dlouho očekávaná dovolená na Moravě, kde, jak známo, je ještě větší vedro, než v Čechách. Je mi jasné, že na kola letos nevyjedem, protože bychom se uvařili a tak se nejspíš budem placatit někde u rybníka. Pokud do něj teda vlezu. Většinou totiž mým nárokům na čistou vodu vyhovuje jen rybník na Zvůli (ozkoušeno i letos a je fakt dokonalej ;))
A pak, 3 dny před plánovaným odjezdem, padne otázka, jestli nejet rovnou k moři? Když už se tak jako tak placatit u vody, proč ne zrovna u tý slaný? Cílová destinace je jasná - Chorvatsko. Já tam nikdy nebyla, muž naposledy asi před patnácti lety - v Makarské. Takže sedám k internetu a hledám, kde by se nám mohlo líbit. Makarskou zavrhuju hned na začátku, tlačenici na městské pláži si rádi odpustíme. Jet na blind se mi nechce, ačkoli všichni tvrdí, že je to úúúúplně v pohodě, že ubytování najdem určitě a levný. Jenže já bych navíc chtěla, aby se nám tam i líbilo a byl tam klid. Takže procházím nově objevený Airbnb.cz (díky, Markéto!) a je vybráno ;) Pojede se do Brely.
Vyrážíme nakonec už ve čtvrtek večer, abychom si cestu rozdělili na 2 dny a cestou se stavili v Plitvicích, kde přespíme v kempu Korana. Kemp je to parádní, jen škoda, že slibovaná řeka poněkud vyschla, takže plánované koupání nevyšlo...
Ráno balíme a vyrážíme k jezerům. Čeká nás příjemná cesta lesem, kolem průzračně čisté vody plné ryb. Nemůžu se na tu krásu vynadívat a fotím každý vodopád snad 20x ze všech možných úhlů :D

Na závěr ještě trochu promoknem (až na kost). Ale stálo to za to! Pak už hurá do Brely. Ubytování je na jedničku. Skvostný výhled na moře, klid, vůně borovic, úplná pohádka ;) 

luxusní zmrzlina
padající horizont ignorujte ;) 
Malá rada - když fotíte na fakt dlouhej čas, ujistěte se, že jste si přibalili i nabíječku na foťák, ať nedopadnete jeko já - po třech snímcích bylo po baterii...

Vůbec nechápu, proč jsem tak dlouho Chorvatsko zavrhovala? Vždyť je tu tak krásně...
A co vy, jezdíte do Chorvatska? Podělte se, ať mám inspiraci, jak a kam příště ;)

3 komentáře:

 1. Rádo se stalo! :)
  Do Chorvatska nejezdím, protože lidi a zácpy na dálnici. Ale je parádní, že jste i na poslední chvíli našli hezké ubytování. To bych ani nedoufala.
  P.S. Padající horizont je dynamický! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, čekala jsem to horší ;) Kolonu jsme chytli jen na D1, pak už se jelo krásně tam i zpět ;)

   Vymazat
 2. Někde padají hvězdy, jinde padají horizonty... Mám radost, že se Vám dovolená povedla a máte krásné zážitky! :-) Já si myslím, že krásné jsou všechny země, i když člověk už hodně z té původní krásy žel poničil. Ale mám dojem, že cestování bude opravdu zajímavé zase až v době, kdy budou jediným dopravním prostředkem člověka jeho vlastní nohy... :-)

  OdpovědětVymazat