neděle 4. prosince 2016

Nová kuchyň skoro za hubičku

Nápadů na novou kuchyň jsme měli hned několik. Počínaje fungl novou (nějakýho sponzora bych prosila), přes přesun naší stávající domácí na chalupu, ale nakonec to vyhrála renovace původní kuchyně. Ta totiž mojí představě vyhovovala přeci jen nejvíc.Na kráse jí ovšem dost ubíral zažloutlý lak, místy úplně ošoupaný. Prostě žádná paráda. Takže jsem vzala do ruky svou kámošku vibrační brusku a všechnu tu hrůzu pěkně obrousila.
Stav po obroušení
 Z černého a smetanového Balakrylu jsem si namíchala svou ideálně šedou a znovu natřela. Cílem byla patinová dvířka, proto je barvy někde víc, někde míň a někde vůbec.A po zaschnutí přišla na řadu samotná smetanová barva. V jedné vrstvě, štětcem, po létech na dřevě.


Pak už jen pěkně brusnou houbičkou probrousit na několika místech - na šedou podkladovou nebo až na dřevo. Aby patina působila autenticky, probrousila jsem hlavně hrany a místa kde se za dvířka nejčastěji chytá.

Zvažovala jsem, jestli všechno ještě přetřít lakem, ale vzhledem k tomu, že se jedná o kuchyň, kde nějaká voda na dvířkách není zrovna rarita a mně se nechce tu patinu za pár měsíců dělat znovu, lak to vyhrál. Je matný a tak nijak nekazí výsledný vzhled dvířek.


Ještě namontovat úchyty, natřít korpusy a je hotovo ;) Jak to celé dopadlo, vám ukážu příště ;)

6 komentářů:

 1. to vypadá krásně, už se těším na výsledek :)

  OdpovědětVymazat
 2. jééé, jsem zvědavá na výslednou podobu kuchyně. Už teď je to super. Pokud jsou dvířka dřevěné, renovace je skvělá volba! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, aspoň ta dvířka naštěstí dřevěná jsou ;)

   Vymazat
 3. Už se moc těším .... ono to už teď vypadá krásně !!!! Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslim, že se tam brzo odstěhuju :D Je lepší než moje domácí :D

   Vymazat