Často se mě ptáte, jak náročné je ušít peněženku. Nebudu vás napínat, je to piplačka. Musíte být trpěliví, precizní v sesazování jednotlivých dílů a spoustu času zabere ruční šití. Ale řeknu vám, když je hotová, nemůžu se na ni vynadívat ;)
A teď vás zvu do svého království. Dneska se budou šít peněženky ;) 
Všechno začíná u police s látkami. Nejdřív vyberu tu hlavní, která bude na vnější straně peněženky a k ní ladím zbývající tři až čtyři doplňkové látky na vnitřek, kapsičky, boky... To se pak občas chytám za hlavu s pocitem, že nemám z čeho šít! (znáte ten pocit, kdy stojíte před plnou skříní oblečení a prostě NEMÁTE CO NAS SEBE?!) 
Skládám látky na sebe a vymýšlím kombinace. Budou víc ladit kola? Nebo knoflíky? Co kdybych zkusila tyhle lístky? Ne, lístky ne, možná spíš tuhle....Jo, to je ono! ... A jde se stříhat... pěkně si připravím všech 25 dílů z látek a výztuh a můžeme jít žehlit ;) 
Látky jsou vyžehlené a podlepené výztuhami a já si můžu sednout ke stroji a začít kompletovat jednotlivé díly.. Žehlička pořád běží, protože  během šití pořád dožehluji, aby vše dobře sedělo a v peněžence nedělalo neplechu. Posilovna netřeba, naběhám se po dílně až až  :D 
Peněženka je témeř hotová. ... Copak zbývá? Ještě, zapínání. Vytahuju z krabičky to nej a pěkně růčo přišívám.
A finální sešití celé peněženky jak jinak, než taky pěkně růčo ;) 
Je hotovo. Téměř. Zbývá prohlídnout ze všech stran, odstřihnout přebývající nitky, ještě jednou pro jistotu přežehlit a samozřejmě, aby vydržela dlouho čistá,  také naimpregnovat.  Ta je! Kochám se. 
Ještě nafotit, vystavit v eshopu a těšit se, až si najde právě tu svou majitelku, která ji nedá z ruky ;)